Începând de astăzi, 24 iunie 2025, circulația pe strada Schitului, între strada Velișoara și strada Alexandru Donici, va fi închisă zilnic, în intervalul orar 08:30 – 15:30, până în data de 27.06.2025.
Restricția este impusă pentru executarea branșamentelor de gaze naturale, cu traversare de stradă, în baza avizului nr. 955/08.10.2024 – Reabilitare rețea de distribuție gaze naturale RP, cu conducte și instalații de racordare MP din PE100 SDR11, pe str. Alexandru Donici, str. Ioan Budai-Deleanu, str. Ion Agârbiceanu, str. Schitului, str. Velișoara, str. George Sion.
Accesul riveranilor este permis, pe durata lucrărilor, în măsura posibilităților, iar rutele alternative sunt: strada Episcop Grigorie Leu și strada Nicolae Labiș.
Închiderea circulației a fost aprobată prin avizul emis de Poliția Rutieră. Lucrările sunt executate de către Distrigaz Sud Rețele, iar refacerea carosabilului este realizată de SC Rocip Instal SRL.