INFRANGERE IN PRELUNGIRI PENTRU ECHIPA DE BASCHET

Sport

Dramatism în duelul dintre Rapid și FC Argeș. Meciul disputat duminică seara a fost unul foarte echilibrat. Piteștenii au intrat perfect în meci și au ajuns să conducă în primul sfert cu scorul de 10-2. Primul sfert a fost încheiat cu 17-10 pentru gruparea din Pitești. Al doilea act a început mai bine pentru gazde, iar Rapidul a preluat conducerea, dar FC Argeș a terminat sfertul secund cu un avantaj de 5 puncte, scor 31-26. Totuși giuleștenii au făcut un sfert 3 foarte bun și au preluat conducerea avâbd un avantaj de trei puncte înaintea utilemor 10 minute. Sfertul 4 a fost unul dramatic. Piteștenii aveau avantaj de două puncte cu doar câteva secunde înainte de final, dar rapidiștii au transformat două libere și au împins meciul în prelungiri. Acolo meciul nu a avut istoric și FC Argeș a pierdut cu 72-62.