FC ARGEȘ, PUNCT NOROCOS CU CHINDIA

Sport

FC Argeş a scăpat ca prin minune neînvinsă în primul meci oficial din 2023. Echipa lui Croitoru a arătat modest şi a remizat, scor 1-1 pe terenul Chindiei, la capătul unui meci în care Garita a reuşit un gol de cascadorii râsului. 16 ocazii de gol a avut Chindia în prima repriză a meciului contra celor de la FC Argeş, trei şuturi fiind cadrate pe poartă, alte şase ducându-se în afara spaţiului porţii. A fost cam un adevărat asediu la poarta lui Straton. Neguţ a deschis scorul în minutul 42 al jocului. Actul secund a adus izbăviea pentru piteşteni. Garita a profitat de o greşeală imensă a portartului Căbuz, cel care a degajat în jucătorul camerunez şi a restabilit egalitatea la 1. Până la finalul meciului, Chindia a presat, dar FC Argeş putea da lovitura la şutul lui Zebic. S-a terminat 1-1 şi FC Argeş navighează în subsolul clasamentului.