FC ARGEȘ, EȘEC USTURĂTOR ÎMPOTRIVA LIDERULUI

Sport

FC Argeş a pierdut cu scorul de 4-1 meciul amical disptuat împotriva celor de la Farul Constanţa, duel care a avut loc la Buftea. Înfrângere severă pentru FC Argeş în amicalul disputat împotriva liderului din Superligă, Farul Constanţa. Elevii lui Marius Croitoru au cedat cu scorul de 4-1 în faţa celor de la Farul, într-un meci disputat marţi. Debutul meciului a fost unul de coşmar pentru piteşteni, aceştia încasând trei goluri în doar 20 de minute. Băluţă a deschis scorul în minutul 7. Pitu a majorat avantajul trupei lui Hagi în minutul 13, iar în minutul 20 a venit golul marcat de Luis Munteanu. În actul secund a venit un nou gol al celor de la Farul. Popescu a dus scorul la 4-0 în minutul 67. Scorul final al meciului a fost stabilit de golul înscris de Calcan în minutul 88.