FC ARGES A SUFERIT DIN PLIN PE CLUJ ARENA

Sport

FC Argeş suferă din plin pentur fiecare punct. A fost asediu la poarta piteştenilor în meciul de la Cluj împotriva Universităţii, iar cifrele jocului arată din nplin acest lucru. Clujenii au avut 19 ocazii de  amarca, faţă de numai două faze câte au avut piteştenii, aceştia din urmă trimiţând un singur şut pe poartă. Acel a fost golul lui Garita din minutul 18. Piteştenii au avut şansă cu carul în prima repriză atunci când „şepcile roşii” au ratat din postură de singur cu portarul, au trimis mingea în bară, iar fundaşii piteştenilor au respins mingea de pe linia porţii. Reduta lui Croitoru a căzut după pauză. Remacle a făcut 1-1 în minutul 61. Până la urmă alb-violeţii au reuşit să plece cu un punct de la Cluj, dar jocul arată lamentabil, echipa având numai trei şuturi pe poartă în trei meciuri de campionat cu Marius Crotioru pe bancă.