DICĂ A DEBUTAT CU UN EGAL PE BANCA MIOVENIULUI

Sport

CS Mioveni a jucat sâmbătă primul meci cu Nicolae Dică pe bancă. Argeşenii au remizat, scor 1-1 în duelul contra celor de la FC U Craiova, una dintre formaţiile aflate în zona periculoasă a ierarhiei. Duelul a reprezentat primul test cu Dică pe bancă, acesta punctând încă de la conferinţa de presă de prezentare că ar mai fi avut nevoie de măcar o săptămână pentru a lucra cu echipa aproape nouă pe care o are CS Mioveni pentru partea a doua a sezonului competiţional. Chiar şi aşa, argeşenii au intrat perfect în meci şi Carnat a deschis scorul în debutul meciului. Până la pauză, oltenii au egalat. Scorul de la pauză avea să fie şi rezultatul final al meciului dintre cele două echipe. CS Mioveni va mai disputa miercuri un meci amical cu Muscelul Câmpulung Elite, echipă care se află în al treilea eşalon valoric al ţării. Primul meci oficial cu Dică pe bancă pentru Mioveni va avea loc sâmbătă, de la ora 17, atunci când argeşenii vor primi vizita celor de la Petrolul Ploieşti.